Live musik på Skagen Bryghus

Året rundt - på Skagen Bryghus ...

Musikprogram 2018

 

Fredag d.20 april - kl.15.00-18.00 – Small Amsterdam (Pop, Rock, Dansk & HITS)
Lørdag d.21 april - kl.17.00-21.00 – The Rocksons (Festmusik. Generalforsamling holdes denne dag)
Fredag d.27 april - kl.15.00-18.00 – Morten L. Trio (Pop, Rock & Syng med sange)
Lørdag d.28 april - kl.15.00-18.00 – MATHIEZ BAND (Pop, Rock, Dansk & HITS)

_________________________

Fredag d.4 maj - kl.16.00-18.15 – MADS TOGHØJ (Musik fra hjertet)
Lørdag d.5 maj - kl.15.00-18.00 – Mellem Os (Tina Dickow, Adele, Alicia Keys, Lis Sørensen osv)

(Kr.Himmelfart)
Torsdag d.10 maj - kl.15.00-18.00 – Thorbjørn Risager & Emil Balsgaard (Duo fra Thorbjørn Risager & The Black Tornado = European Blues Awards 2017 = BEST BAND)
Fredag d.11 maj - kl.15.00-18.00 – Chris Andersen, Olav Poulsen & Klaus Thrane (Blues & Boogie)
Lørdag d.12 maj - kl.15.00-18.00 – Jack Flash & The Comets (Rock’n Roll)

(Pinsen)
Fredag d.18 maj - kl.15.30-18.00 – Bastard Blues Band (Blues, Boogie & Rock)
Lørdag d.19 maj - kl.15.00-18.00 – SÆBY TYROLERORKESTER (Tyrolermusik & Dansktop)
(Tyroler-Pinsefest m/spisning. Bestil billet i vores webshop på www.skagenbryghus.dk)
Fredag d.25 maj - kl.16.00-18.15 – HP Lange (New Orleans Blues)
Lørdag d.26 maj - kl.15.00-18.00 – BACK, LARSEN & THRANE (Classic Rock)

_________________________

Fredag d.1 juni - kl.16.00-18.15 – Tom Wittorff (Akustisk Rock)
Lørdag d.2 juni - kl.15.00-18.00 – ALL STARS (ROCK)
Fredag d.8 juni - kl.16.00-18.15 – THOMAS PEDERSEN (Rock – ”Den Syngende Bager”)
Lørdag d.9 juni - kl.15.00-18.00 – Nellie BM & Søren Ahlgreen (Blues & Boogie)
Fredag d.15 juni - kl.15.00-18.00 – Poul Ewald & Klaus Baba (Bluesrock)
Lørdag d.16 juni - kl.15.00-18.00 – You Name It (Rock’n Roll, Blues & Soul)
Fredag d.22 juni - kl.16.00-18.15 – Danni Mikkelsen (Akustisk Rock)
Lørdag d.23 juni - kl.15.00-18.00 – Small Amsterdam (Pop, Rock, Dansk & HITS)
Fredag d.29 juni - kl.16.00-18.15 – Bjarke Rasmussen (Country)
Lørdag d.30 juni - kl.15.00-18.00 – Upstairs Band (Funk, Rock & Blues)

_________________________

(Skagen Festival)
Torsdag d.5 juli - kl.12.00-15.00 – Rockstop (Rock’n Roll)
Torsdag d.5 juli - Kl.16.00-19.00 – Smokehouse (Rock’n Roll Blues)
Torsdag d.5 juli - kl.20.00-23.00 – Mellem Os (Tina Dickow, Adele, Alicia Keys, Lis Sørensen osv.)
Fredag d.6 juli - kl.12.00-15.00 – Morten L. Trio (Pop, Rock & Syng med sange)
Fredag d.6 juli - Kl.16.00-19.00 – GAS-BI-DUA (Gasolin & Shu Bi Dua)
Fredag d.6 juli - kl.20.00-23.00 – Straight (Dire Straits, Creedence, Kim Larsen osv.)
Lørdag d.7 juli - kl.12.00-15.00 – The Rocksons (Festmusik - HITS)
Lørdag d.7 juli - Kl.16.00-19.00 – GAS-BI-DUA (Gasolin & Shu Bi Dua)
Lørdag d.7 juli - kl.20.00-23.00 – Morten L. Trio (Pop, Rock & Syng med sange)
Søndag d.8 juli - kl.11.00-14.00 – CPH Slim/Nisse Thorbjørn (Blues, Soul & American Roots)
Søndag d.8 juli - Kl.15.00-18.00 – Rococo (Rock’n Roll)

Fredag d.13 juli - (Info senere)
Lørdag d.14 juli - kl.15.00-18.00 – THE ROLLING BLUES REVIVAL (Rock’n Roll & Bluesrock)

(Uge 29)

Onsdag d.18 juli - (Info senere)
Torsdag d.19 juli - (Info senere)
Fredag d.20 juli - kl.15.00-18.00 – DIRTY GUNS (Total Fed Rock)
Lørdag d.21 juli - kl.15.00-18.00 – DUNK BAND (Old School Rock – Nicki Jack)

(Uge 30)

Onsdag d.25 juli - (Info senere)
Torsdag d.26 juli - (Info senere)
Fredag d.27 juli - kl.15.00-18.00 – HAWKEYE & HOE (Folk, Drikkeviser & Hillbilly)
Lørdag d.28 juli - kl.15.00-18.00 – MATHIEZ BAND (Pop, Rock, Dansk & HITS)

_________________________

(Uge 31)

Torsdag d.2 august - (Info senere)
Fredag d.3 august - (Info senere)
Lørdag d.4 august - kl.15.00-18.00 – OLE GAS BAND (Kim Larsen & Gasolin)
Fredag d.10 august - (Info senere)
Lørdag d.11 august - kl.15.00-18.00 – ROCKBANDET.DK (Total fed høj-oktan rockband)
Fredag d.17 august - kl.16.00-18.15 – Mads Toghøj (Musik fra hjertet)
Lørdag d.18 august - kl.15.00-18.00 – HIGH VOLTAGE (AC/DC)
Fredag d.24 august - (Info senere)
Lørdag d.25 august - kl.15.00-18.00 – D.O.D. XL (ROCK Medley)
Fredag d.31 august - (Info senere)

_________________________

Lørdag d.1 september - kl.15.00-18.00 – JACK FLASH & THE COMETS (ROCK Medley)
Fredag d.7 september - (Info senere)
Lørdag d.8 september - kl.15.00-18.00 – You Name It (Rock’ Roll, Blues & Soul)
Fredag d.14 september - kl.16.00-18.15 – HP Lange (New Orleans Blues)
Lørdag d.15 september - kl.15.00-18.00 – ALL STARS (ROCK)
Fredag d.21 september - kl.15.00-18.00 – Poul Ewald & Klaus Baba (Bluesrock & Boogie)
Lørdag d.22 september - kl.15.00-18.00 – Back, Larsen & Thrane (Classic Rock)
Fredag d.28 september - kl.16.00-18.15 – Thomas Pedersen (Rock – ”Den Syndende Bager”)
Lørdag d.29 september - kl.15.00-18.00 – Nellie BM & Søren Ahlgreen (Blues & Boogie)

_________________________

Fredag d.5 oktober - kl.15.00-18.00 – Small Amsterdam (Pop, Rock, Dansk & HITS)
Lørdag d.6 oktober - kl.15.00-18.00 – GAS-BI-DUA (Gasolin & Shu Bi Dua)
Fredag d.12 oktober - kl.15.00-18.00 – Mellem Os (Tina Dickow, Adele, Alicia Keys, Lis Sørensen osv)
Lørdag d.13 oktober - kl.15.00-18.00 – Mathiez Band (Pop, Rock, Dansk & HITS)
Torsdag d.18 oktober - kl.16.00-18.15 – Chris Andersen (Deltablues/Ragtime fingerpickin Blues)
Fredag d.19 oktober - kl.15.00-18.00 – E-STREET JAM (Bruce Springsteen/OBS: 7 mands band!)

Lørdag d.20 oktober - kl.15.00-18.00 – SÆBY TYROLERORKESTER (Tyrolermusik & Dansktop)
(Tyroler-Oktoberfest m/spisning. Billetsalg starter 19/4-18)

Fredag d.26 oktober - kl.16.00-18.15 – Dennis Nielsen (Akustisk Rock)
Lørdag d.27 oktober - kl.15.00-18.00 – The Rolling Blues Revival (Rock’n Roll & Bluesrock)

_________________________

Fredag d.2 november - kl.16.00-18.15 – Mads Toghøj (Musik fra hjertet)
Lørdag d.3 november - kl.15.00-18.00 – GunSlingers (Rock’n Roll – Nicki Jack)
Fredag d.9 november - kl.16.00-18.15 – Chris Grey (New Orleans & Mississippi Blues)
Lørdag d.10 november - kl.15.00-18.00 – Jack Flash & The Comets (Rock’n Roll)
Fredag d.16 november - kl.16.00-18.15 – Bjarke Rasmussen (Country)
Lørdag d.17 november - kl.15.00-18.00 – The Rocksons (Festmusik - HITS)
Fredag d.23 november - kl.16.00-18.15 – Danni Mikkelsen (Akustiks Rock)
Lørdag d.24 november - kl.15.00-18.00 – BAMSE TRIBUTE (Bamses Venner)
Fredag d.30 november - kl.15.00-18.00 – Morten L. Trio (Pop, Rock & Syng med sange)

_________________________

Lørdag d.1 december - kl.15.00-18.00 – Back, Larsen & Thrane (Classic Rock)
Fredag d.7 december - kl.15.00-18.00 – Smokehouse (Rock’n Roll Blues)
Lørdag d.8 december - kl.15.00-18.00 – ALL STARS (ROCK)
Fredag d.14 december - kl.16.00-18.15 – Thomas Pedersen (Rock – ”Den Syngende Bager”)
Lørdag d.15 december - kl.15.00-18.00 – LA ORCHESTRA (Rock & Countryrock)
Fredag d.21 december - kl.16.00-18.15 – MADS TOGHØJ (Julekoncert)
Lørdag d.22 december - kl.15.00-18.00 – STRAIGHT (Dire Straits, Creedence, Gasolin osv.)
Onsdag d.26 december - kl.15.00-18.00 – MATHIEZ BAND (2nd.juledag - JULEROCK)
Fredag d.28 december - kl.15.00-18.00 – Chris Andersen, Olav Poulsen & Klaus Thrane (Blues & Boogie)
Lørdag d.29 december - kl.15.00-18.00 – HIGH VOLTAGE (AC/DC - Nytårskoncert)

Musikbooker: Direktør René Søgaard Sørensen
brygmester@skagenbryghus.dk

Musikbooker:

Direktør René Søgaard Sørensen - brygmester@skagenbryghus.dk

Musikprogrammet opdateres løbende...

--oo00oo--

Hent programmet som PDF her:

--oo00oo--

Musikvideoer fra Skagen Bryghus