Live musik på Skagen Bryghus

Året rundt - på Skagen Bryghus ...

Musikprogram 2019

_______________________________________________________________________________________

Fredag d.25 januar             kl.15.00-18.00 – Jam Trio (Energisk Rock/Pop)

Lørdag d.26 januar             kl.15.00-18.00 – GAS-BI-DUA (Gasolin & Shu Bi Dua)

_______________________________________________________________________________________

Fredag d.1 februar             kl.16.00-18.15 – Martin Von Seelen (Akustisk Rock. Forsanger i Rockbandet.dk)

Lørdag d.2 februar             kl.15.00-18.00 – Superukendt (Rockband fra Viborg)

Fredag d.8 februar             kl.16.00-18.15 – Dennis Nielsen (Akustisk Pop/Rock)

Lørdag d.9 februar             kl.15.00-18.00 – The Rocksons (Pop, Rock, Dansk - HITS)

Fredag d.15 februar           kl.16.00-18.15 – Chris Andersen (Country, Delta & Folk Blues)

Lørdag d.16 februar           kl.15.00-18.00 – ROCKBANDET.DK (Total fed høj-oktan rockband)

Fredag d.22 februar           kl.16.00-18.15 – Flemming Christensen (Hyggemusik)

Lørdag d.23 februar           kl.15.00-18.00 – Back, Larsen & Thrane (Classic Rock)

_______________________________________________________________________________________

Fredag d.1 marts                kl.16.00-18.15 – Danni Mikkelsen (Rock-fredag)

Lørdag d.2 marts                kl.15.00-18.00 – HIGH VOLTAGE (AC/DC)

Fredag d.8 marts                kl.16.00-18.15 – Tom Wittorff (Akustisk Pop/Rock)

Lørdag d.9 marts                kl.15.00-18.00 – Jack Flash & The Comets (Rock’n Roll)

Fredag d.15 marts              kl.16.00-18.15 – Anne Møller (Akustisk Pop/Rock)

Lørdag d.16 marts              kl.15.00-18.00 – Smokehouse (Rock’n Roll Blues)

Fredag d.22 marts              kl.16.00-18.15 – Mads Toghøj (Musik fra hjertet)

Lørdag d.23 marts              kl.15.00-18.00 – Mathiez Band (Pop, Rock, Dansk - HITS)

Fredag d.29 marts              kl.16.00-18.15 – Jesper Theis (Mississippi Delta & Country Blues)

Lørdag d.30 marts              kl.15.00-18.00 – Morten L. Trio (Pop, Rock & Syng med sange)

______________________________________________________________________________________

Fredag d.5 april                  kl.16.00-18.15 – Tom Wittorff (Akustisk Pop/Rock)

Lørdag d.6 april                  kl.15.00-18.00 – CHRIS ANDERSEN + 3 MAND – CD RELEASE !!!

Fredag d.12 april                kl.16.00-18.15 – Martin Von Seelen (Akustisk Rock. Forsanger i Rockbandet.dk)

Lørdag d.13 april                kl.15.00-18.00 – Mr.Dean & The Rebels (Rockabilly)

(Påsken)

Torsdag d.18 april              kl.15.00-18.00 – Hawkeye & Hoe (Folk, Drikkeviser & Hillbilly)

Fredag d.19 april                kl.15.00-18.00 – JOHNNY MADSEN JAM (Johnny Madsen cover)

Lørdag d.20 april                kl.15.00-18.00 – JOHNNY MADSEN JAM (Johnny Madsen cover)

Fredag d.26 april                kl.16.00-18.15 – Flemming Christensen (Hyggemusik)

Lørdag d.27 april                kl.17.00-21.00 – The Rocksons (Festmusik. Generalforsamling holdes denne dag)

_______________________________________________________________________________________

Fredag d.3 maj                   kl.16.00-18.15 – KGL & Spaden (Akustisk Rock, forsangeren fra GAS-BI-DUA)

Lørdag d.4 maj                   kl.15.00-18.00 – BACK, LARSEN & THRANE (Classic Rock)

Fredag d.10 maj                 kl.16.00-18.30 – HP Lange (New Orleans Blues)

Lørdag d.11 maj                 kl.15.00-18.00 – EVIL SONS OF THE BLUES (Dynamisk Bluesrock)

(Bededag)

Torsdag d.16 maj               kl.15.00-18.00 – Poul Ewald & Klaus Baba (Bluesrock)

Fredag d.17 maj                 kl.15.00-18.00 – Jam Trio (Energisk Rock/Pop)

Lørdag d.18 maj                 kl.15.00-18.00 – BAMSE TRIBUTE (Bamses Venner)

Fredag d.24 maj                 kl.15.00-18.00 – Nellie BM & Lars Møller (Blues & Boogie)

Lørdag d.25 maj                 kl.15.00-18.00 – Jimi & The Double Of Trouble (Stevie Ray Vaughan/Bluesrock)

(Kr.Himmelfart)

Torsdag d.30 maj               kl.16.00-18.15 – Mads Toghøj (Musik fra Hjertet)

Fredag d.31 maj                 kl.15.00-18.00 – Mellem Os (Tina Dickow, Adele, Alicia Keys, Lis Sørensen osv.)

Lørdag d.1 juni                   kl.15.00-18.00 – Small Amsterdam (Pop, Rock, Dansk & HITS)

(Pinsen)

Fredag d.7 juni                   kl.15.00-18.00 – Morten L. Trio (Pop, Rock & Syng med sange)

Lørdag d.8 juni                   kl.15.00-18.00 – SÆBY TYROLERORKESTER (Tyrolermusik & Dansktop) (De spiller i gårdhaven/biergarten under parasollerne)

Fredag d.14 juni                 kl.15.00-18.00 – Upstairs Band (Funk, Rock & Blues)

Lørdag d.15 juni                 kl.15.00-18.00 – NICKI JACK BAND (Rock’n Roll)

Fredag d.21 juni                 kl.16.00-18.15 – Danni Mikkelsen (Musiker fra Frederikshavn)

Lørdag d.22 juni                 kl.15.00-18.00 – Straight (Dire Straits, Creedence, Kim Larsen osv.)

Fredag d.28 juni                 kl.16.00-18.15 – Martin Von Seelen (Akustisk Rock. Forsanger i Rockbandet.dk)

Lørdag d.29 juni                 kl.15.00-18.00 – Mathiez Band (Pop, Rock, Dansk - HITS)

______________________________________________________________________

Rød markering = UDEKONCERTER | Sort markering = INDEKONCERTER

______________________________________________________________________

Musikbooker: Direktør René Søgaard Sørensen
brygmester@skagenbryghus.dk

Musikbooker:

Direktør René Søgaard Sørensen - brygmester@skagenbryghus.dk

Musikprogrammet opdateres løbende...

--oo00oo--

Hent programmet som PDF her:

--oo00oo--

Musikvideoer fra Skagen Bryghus